  • Inovance Inverter, MD200S0.75B-INT, 1PH, 220V, 0.75kW
Open loop, single phase, 220V, 0.75kW •  Open loop V/F control •  Starting torque of 150% at 3Hz •  Communication options: • Modbus • CANlink •  Automatic torque boost •  Slip compensation •  Simplified parameter for easy start up •  2-Independent S-Ramps •  Flexible programmable I/O connection •  Variable DC-injection braking •  Comprehensive trip diagnostics •  Output frequency 500Hz •  In-Built Dynamic braking unit
Inovance
Inovance
  • Inovance Inverter, Model: MD310T18.5B-INT
  • INNOVANCE Inverter, MD290T0.7G/1.1PB-INT