  • Hp vicus 15-fa1043ne – i5-13500H-Ram 8G- SSD512- RTX3050 6G- 15.6” FHD 144HZ-DOS- Arabic- silver
Model Victus 15 Processor Intel Core i5-13500H (12C /16T) Memory 8GB DDR4 3200MHz Memory Slots Two DDR4 slots Storage 512GB Nvme GEN 4 Storage Slot One M.2 2280 GEN 4 slot Graphics Card NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB Graphics Card TGP 75W Screen Size 15.6 Resolution 1920 x 1080 Panel IPS Colour gamut 45% NTSC Refresh Rate 144Hz Brightness 300nits Keyboard White Backlit Battery 70Wh Power Adapter 200W Operating System DOS WLAN Bluetooth Wi-Fi 6 BT5.3 Dimensions (WxDxH) 35.79 x 25.5 x 2.35 cm Weight 2.29 kg ports 1 USB Type-A 5Gbps 1 USB Type-A (HP Sleep and Charge) 1 USB Type-C (5Gbps, DisplayPort 1.4, HP Sleep and Charge) Camera HD 720p Model Victus 15 Processor Intel Core i5-13500H (12C /16T) Memory 8GB DDR4 3200MHz Memory Slots Two DDR4 slots Storage 512GB Nvme GEN 4 Storage Slot One M.2 2280 GEN 4 slot Graphics Card NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB Graphics Card TGP 75W Screen Size 15.6 Resolution 1920 x 1080 Panel IPS Colour gamut 45% NTSC Refresh Rate 144Hz Brightness 300nits Keyboard White Backlit Battery 70Wh Power Adapter 200W Operating System DOS WLAN Bluetooth Wi-Fi 6 BT5.3 Dimensions (WxDxH) 35.79 x 25.5 x 2.35 cm Weight 2.29 kg ports 1 USB Type-A 5Gbps 1 USB Type-A (HP Sleep and Charge) 1 USB Type-C (5Gbps, DisplayPort 1.4, HP Sleep and Charge) Camera HD 720p